KOPŘIVNICE: Konec poplatkům za veřejné toalety v sadu E. Beneše!

Foto: Město Kopřivnice

KOPŘIVNICE- Dobrá zpráva pro všechny kopřivnické. Veřejné toalety v sadu Edvarda Beneše můžete nově využít zcela zdarma!  Momentálně však fungují pouze dva pisoáry a toaleta pro vozíčkáře. Další dvě kabinky město opraví. K zpřístupnění kabinek by mělo dojít zhruba na přelomu března a dubna.

Za zrušením poplatků není diskriminace

Mluvčí města Kopřivnice Lucie Macháčková vysvětlila, proč jsou nyní toalety přístupné zdarma. „Mohli bychom tento krok zdůvodňovat snahou o rovný přístup k ženám, neboť na rozdíl od kabinek pro dámy, byly pánské pisoáry bezplatné. Pravým důvodem jsou však opakované případy poškozování mincovníků,“ sdělila Macháčková. V letošním roce vandalové vypáčili dva mincovníky, které ukradli i s neurčitým finančním obnosem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podobná situace se opakovala i na veřejných toaletách na ulici Alšově, jejichž užívání je z toho důvodu taktéž bezplatné. „Navrhli jsme zrušit poplatek za užívání i zde a zabránit tak vzniku dalších škod,“ zdůvodnil Adam Ondrašík z odboru majetku města.

Dvě kabiny čekají na rekonstrukci

Toalety fungují bez stálé obsluhy. Aktuálně jsou však v provozu pouze pisoáry a kabinka pro vozíčkáře, která funguje na takzvaný euroklíč. V dalších dvou kabinkách bude třeba provést technickou úpravu dveří a elektronického systému tak, aby bylo WC v noci uzavřené. Na dámských toaletách je k dispozici přebalovací pult.

Opravit mincovníky je příliš drahé

Náklady na opravu mincovníků by přesáhly 43 tisíc, přičemž příjmy za celý loňský rok se pohybovaly kolem 32 tisíc korun.