VIDEO: Všímavá sousedka zachránila život seniorce. Ležela bez pomoci tři dny

Foto: Městská policie Ostrava

OSTRAVA – O štěstí na hodné a všímavé sousedy může hovořit jednadevadesátiletá seniorka. Její známé, čtyřiaosmdesátileté seniorce přišlo divné, že už ženu dlouho neviděla, a tak se rozhodla kontaktovat strážníky. Jak se později ukázalo, dobře učinila, protože ženě, která bez pomoci ležela ve svém bytě tři dny, nejspíše zachránila život.

Operátor tísňové linky obdržel v pondělí  k večeru 6. března znepokojivý telefonát. Čtyřiaosmdesátiletá volající z Ostravy – Poruby řekla, že se bojí o svou známou, která bydlí v protějším domě. Už tři dny totiž o ní nic neví. V jejím bytě se však neustále svítí a slyší hrát televizi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V momentě, kdy strážníci dorazili na místo, skutečně uviděli, že se v bytě svítí a slyšeli také zvuky z televize. „Na intenzivní klepání a zvonění strážníků však nikdo nereagoval,“ doplnil mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Video: Městská policie Ostrava

Vzhledem k situaci se strážníci rozhodli vstoupit do bytu. Samotný byt jim zpřístupnila sousedka, která měla klíče od bytu seniorky. Hlídce rovněž potvrdila, že starou paní již několik dní neviděla.

Při vstupu do bytu našli zesláblou ženu. Seniorka slabě dýchala a nebyla schopna komunikovat. Hlídka na místo ihned zavolala zdravotníky, a až do jejich příjezdu strážníci kontrolovali životní funkce seniorky. Zdravotníci ji poté převezli do Fakultní nemocnice v Ostravě. Strážníci kontaktovali také syna seniorky, který se na místo dostavil a byt zamknul.