BRUNTÁL: Schodiště mezi Nerudovou a Okružní bude nově přístupné i v zimě

Foto: Město Bruntál

BRUNTÁL – Schodiště spojující ulice Nerudovu a Okružní bude možné využívat od příští sezony i v zimním období. Usnesla se tak rada města.

Schodiště, zkracující trasu z sídliště Květná do centra města, bývalo na zimu každoročně uzavřené a v plánu zimní údržby se řadilo do kategorie komunikací, kde se údržba neprovádí po celou zimu. V chladném období, tedy od začátku listopadu, do konce března byla na schodech umístěna tabule s nápisem „schody se v zimě neudržují“. Od příští zimy však nastanou změny. „Schodiště bude i nadále zahrnuto mezi komunikace, kde se neprovádí zimní údržba, ale nebudou zde už instalovány závory a využití schodů bude možné celoročně na vlastní nebezpečí,“ sdělil tiskový mluvčí města Bruntál Jiří Ondrášek. Doplnil, že na místě bude cedule, která lidi na skutečnost upozorní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zimní údržba by byla na příkrém schodišti komplikovaná, navíc je na trase v bezprostřední blízkosti chodník, který je v zimě udržovaný. „Je navržený tak, aby jej mohli využívat pěší s kočárky nebo lidé se sníženou pohyblivostí,“ dodal závěrem Ondrášek.