HAVÍŘOV: Dopadli fantoma zahrádkářských osad. Jednou je dokonce napálil!

Foto: PČR

HAVÍŘOV – Kriminalistům se podařilo chytit neznámého zloděje, který v Havířově vykrádal zahrádkářské objekty i rodinné domy. Bral vše, co mu přišlo pod ruku. Chytit ho museli celkem dvakrát!

Díky skvělé znalosti města a vyhodnocování stop se kriminalistům podařilo fantoma zahrádkářských osad dopadnout. Netušili však, že mu sednou na lep, a chytat ho budou muset hned dvakrát. Devětatřicetiletého zloděje chytili a koncem února i obvinili. Pachatel se k činům doznal a jelikož i spolupracoval, tak ho vyšetřovali na svobodě. Později se ukázalo, že muži přece jen neměli věřit, během vyšetřování totiž opět kradl, a tak mu na jeho tučné zlodějské konto připsali další tři skutky!

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté už se napodruhé nenechali nachytat a zloděj putoval do vazby. Během vyšetřování uniformovaní zjistili, že během prvních dvou měsíců letošního roku se měl obviněný muž vloupat do čtyř rodinných domů a šesti rekreačních objektů, mezi nimiž byly také dva karavany. Většinou měl přelézt plot ohraničující pozemek a poté vypáčit okna či dveře objektu, který ho zaujal. V jednom případě měl využít otevřených vjezdových vrat, pokračovat do neuzamčené garáže a z ní odcizit pánské jízdní kolo. „Kriminalistům obviněný muž doznal, že k vloupáním a krádežím ho vedla finanční tíseň, ve které se nacházel. Peníze získané za odcizené věci použil k nákupu potravin a drog, jejichž je příležitostným uživatelem,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková.

Foto: PČR

Část věcí kriminalisté dohledali a zajistili, takže budou v nejbližších dnech vráceny majitelům. Není ovšem vyloučeno, že se mohl dopustit ještě dalších skutků. „V tom případě by mu mohlo být trestní stíhání ještě rozšířeno. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnila Vlčková.

Věci, které měl ukrást byly opravdu různorodé. Kromě již zmiňovaného kola  to bylo různé převážně elektrické nebo akumulátorové nářadí, sekačka na trávu, ponorné čerpadlo, ale také SIM karty, alkohol, tabákové výrobky, toaletní papír nebo drobné mince. Celková hodnota odcizených věcí je více než 90 000 korun. Škodu, kterou měl způsobit vloupáním do objektů, byla odhadnuta na téměř 34 000 korun.

Foto: PČR

Foto: PČR