Sprostě ho oloupil. Starší muž po úderech spadl na zem

Foto ilustrační: Pixabay

ORLOVÁ – Klec konečně spadla nad zákeřným čtyřiadvacetiletým mužem, který nejdříve „jen“ kradl, později se však nezdráhal zaútočit na staršího muže. Po fyzických útocích oběť spadla na zem a lupič muže sprostě okradl.

Policisté začali postupně vyhodnocovat stopy a po pachateli pátrat. Kromě krádeží v Orlové oloupil dva lidi. Jednomu muži na začátku března „pouze“ z ramene strhnul pánskou tašku s penězi a doklady. Poté z místa utekl. Hůře však dopadl hned druhý den starší muž. U něj se pachatel nezdráhal použít fyzické násilí. „Měl si vyhlédnout staršího muže, kterého fyzicky napadl sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poškozený po úderech upadl na zem, ale tašky, ve které měl kromě nákupu také peněženku s finanční hotovostí, platební kartu a osobní doklady, se nehodlal vzdát. S útočníkem se o ní přetahoval, ten mu ji ale vtrhl z ruky a utekl.

Policisté dále zjistili, že během dvou týdnů vykradl celkem šest obchodů v Orlové. Do jednoho obchodu zavítal dokonce v jeden den dvakrát. „Do prodejen měl vstoupit za běžného provozu, z regálu poblíž vchodu odcizit zboží a co nejrychleji bez placení odejít,“ doplnila Vlčková. Předměty, které ukradl, byl různorodé. Břitvy, holící strojky, nebo dokonce i tablety do myčky pak dál přeprodával.

Obviněný muž se k trestné činnosti doznal, s kriminalisty spolupracoval. Uvedl, že je v tíživé životní situaci, nemá žádný příjem ani bydlení. Putoval rovnou do vazby. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.