VIDEO: Mladý zlodějíček chtěl zpeněžit hliník. Chtěl ho ukrást v nákupním vozíku

Foto: Městská policie Ostrava

OSTRAVA – Strážníkům se podařilo zhatit plány jedenadvacetiletému zloději, který se chystal z prostoru oploceného pozemku ukrást hliníkové lišty. Chtěl je zpeněžit ve sběrném dvoře.

Hlídka při noční obhlídce spatřila, jak někdo ulici Tlapákova v Ostravě – Hrabůvce láme hliníkové lišty na menší kusy a vkládá si je do nákupního vozíku na kolečkách. „Strážníci ze své místní znalosti věděli, že se v blízkosti nachází budova v rekonstrukci, rozhodli se muže zkontrolovat,“ sdělila mluvčí ostravských strážníků Michaela Cieslarová.

Video: Městská policie Ostrava

Hlídka se po zjištění totožnosti muže dotázala, odkud lišty má.  Zloděj uvedl, že hliníkové lišty viděl za plotem ležet na zemi a rozhodl se je vzít. Následně je chtěl odevzdat do sběru a zpeněžit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka se za doprovodu muže vydala na místo, kde se měly lišty nacházet.  Jednalo se o oplocený pozemek obytného domu, který nyní prochází rekonstrukcí. Na místě se nacházely další kusy těchto hliníkových lišt, a tak bylo zřejmé, odkud dotyčný muž lišty má. Strážníci se zlodějovi snažili ještě dovysvětlit, že lišty by měly zůstat tam kde jsou. Muž z videa nekladl mužům zákona odpor. Vzhledem k tomu, že byl muž podezřelý ze spáchání přestupku, hlídka předala případ v úterý 14. března k řešení správnímu orgánu.