AKTUALIZACE A VIDEO: Řidička se v Ostravě srazila s tramvají!

Foto: HZS MSK

OSTRAVA –  Před malou chvílí jsme vám přinesli informace k nehodě, která se stala v Ostravě – Výškovicích. Řidička se srazila s projíždějící tramvají.  Řidička po nehodě s tramvají zůstala v autě zaklíněná, ale už se ji podařilo vyprostit.

Řidičku již vyprostili

Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Zábřeh. Pětačtyřicetiletou řidičku se jim podařilo z auta za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení uvolnit a následně pomocí páteřové desky z vozidla vyprostit. Zdravotníci ji odvezli do nemocnice. Hasiči posléze zajistili vozidlo proti požáru a po ukončení šetření nehody provedli úklid vozovky i kolejiště.

Policisté provedli dechovou zkoušku jak u řidičky, tak u řidiče tramvaje. Ukázalo se, že nikdo z nich alkohol před jízdou nevypil. „V současné době je tramvajová doprava plně průjezdná. Místem však doporučujeme nadále projíždět s opatrností, a to z důvodu probíhajícího dokumentování nehody,“ okomentovala aktuálně mluvčí policie Eva Michalíková.

Foto: HZS MSK

Připomeňte si první informace k nehodě

V současné chvíli probíhá vyprošťování řidičky z vozu. Podle sdělení policie žena jela po ulici Výškovická, a po chvíli  odbočila doleva na ulici Srbskou. Ve stejnou chvíli místem projížděla tramvaj a došlo ke srážce. Stalo se tak dnes v pátek 17. března v osm hodin ráno. Tramvajová doprava nefunguje, uzavírka je až do konečné stanice. „Silnice je průjezdná s velkou opatrností,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková. Doplnila, že bližší informace zatím nelze poskytnout právě z důvodu vyprošťování řidičky z vozidla. Prvotní informace naznačují, že v tramvají se nikdo nezranil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. „Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ dodala závěrem Michalíková.