AUDIO: Do prodejny vstoupil muž v kukle a na prodavačku mířil zbraní

Vykopnuté dveře. Foto: PČR

HAVÍŘOV – Krušné chvíle zažila v podvečerních hodinách prodavačka. Z čista jasna neznámý maskovaný muž vykopl dveře prodejny a začal ji ohrožovat zbraní!

Vylekaná žena po něm hodila bankovky, které měla v tu chvíli v ruce, a když je sbíral ze země, začala po něm házet i mince. Lupič si od prodavačky ještě na odchodu vynucoval cigarety. Odvážná žena maskovanému sdělila, že cigarety nemají. Muž se po její odpovědí odešel z prodejny. Nejspíše ještě vystrašená prodavačka vytočila číslo 158 a policistům sdělila, že do prodejny vběhl muž v kukle a ohrožoval jí zbraní. Poslechněte si nahrávku, na které přepadená hovoří.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

AUDIO: PČR

Havířovští policisté a kriminalisté rozjeli rozsáhlé pátrání po pachateli. „V rámci prověřování činu zajistili množství stop, vyslýchali svědky,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková. Pečlivou a trpělivou prací se jim povedlo během necelých čtyř dnů dostat k možnému pachateli, kterého v neděli za přispění kolegů ze zásahové jednotky zadrželi.

Zjistili, že lupič, který prodejnu vykradl je dvaatřicetiletý muž. Ještě v den zadržení ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže, ke kterému se jim doznal. „Uvedl, že neví, kolik peněz uloupil, ale že už je všechny utratil,“ doplnila Vlčková. Muž je v současné chvíli ve vazbě, a hrozí mu až deset let ve vězení.