VIDEO: Tragédie ve Frýdku – Místku. Při požáru rodinného domu uhořel člověk

Foto: HZS MSK

FRÝDEK – MÍSTEK – Smutně skončil požár rodinného domu v městské části Bahno. V domě podle informací policie uhořel jednapadesátiletý muž, dalším lidem se naštěstí z domu podařilo utéct.

Tělo bez známek života

K požáru ve čtvrtek 16. března odpoledne vyjely tři hasičské jednotky, z toho dvě dobrovolné z Paskova a Frýdku. Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu. „V prvním nadzemním podlaží našli v zasaženém pokoji muže bez známek života,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zdravotníci ošetřili ženu

Zdravotníci museli ošetřit devětačtyřicetiletou ženu. „Jevila známky interních obtíží. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji záchranáři ponechali na místě události, její transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Museli rozebrat část stropu

Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za čtvrt hodiny po příjezdu na místo, v průběhu zásahu vypnuli přívod elektřiny a plynu. Pro odvětrání nasadili přetlakový ventilátor. Uvnitř domu bylo potřeba rozebrat část stropu mezi podkrovím, půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska. „Průzkumem jsme zjistili, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře,“ doplnil Kozák. Zásah jednotky ukončily po sedmé hodině večerní, na místě kvůli dohledu zůstali dobrovolní hasiči z Frýdku. Příčinu požáru šetří společně policisté a hasiči.

Foto: HZS MSK