BRUNTÁL: Nadýchali se plynu z cisterny! Letěl pro ně vrtulník

Foto: HZS MSK

BRUNTÁL – Na pomoc dvěma pracovníkům železnice museli vyjet zdravotníci, a také hasiči. Pracovali uvnitř cisterny, ve které se nacházel chlorid vápenatý. Muži HO vdechli a přiotrávili se.

Na pomoc jim vyjely tři pozemní týmy a vzlétnul také vrtulník. „U obou postupně došlo k poruše vědomí, naštěstí jeden z nich včas přivolal pomoc,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Pacienty středního věku z útrob vagónu vytáhli hasiči. Na místo vyjely dvě jednotky z Bruntálu. „Hasiči za pomocí lezecké techniky a s dýchacími přístroji na zádech vytáhli oba zraněné,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová. Poté, je hned začali ošetřovat zdravotníci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po podání kyslíku se jejich stav začal rychle zlepšovat. Podle všeho byl v cisterně nízký objem kyslíku, což způsobilo rychlou a nebezpečnou indispozici se ztrátou vědomí. Oběma mužům zdravotníci poskytnuli přednemocniční péči, a poté je pozemní týmy přepravily do bruntálské nemocnice, kde je předaly do péče na interní ambulanci. Celou situaci si zdokumentovali také policisté. Stalo se v úterý 21. března odpoledne.

Foto: HZS MSK