FRÝDEK – MÍSTEK: Chtěla investovat, přišla o 650 tisíc!

Foto ilustrační: Pixabay

FRÝDEK – MÍSTEK – Vykutálenému podvodníkovi naletěla důvěřivá žena. Na sociálních sítích ji zaujala reklama, která nabízela možnost obchodování s energetickou společností.  Po rozkliknutí žena uviděla políčka, kde měla vyplnit své jméno, příjmení, což udělala a následně se roztočila „mašinérie“, která již nešla zastavit.

Finance převedl jinam

Po vyplnění osobních údajů měla žena na konkrétní účet poslat šest tisíc korun, a tak se taky stalo. Po odeslání peněz obdržela telefonát. Na druhém konci se ozval muž, který se představil jako jednatel společnosti. Přesvědčil ji, aby si do telefonu nainstalovala aplikace umožňující vzdálený přístup, a také aby mu zpřístupnila internetové bankovnictví. Následně neznámý pachatel postupně převedl peníze z jejích sporožirových účtů na běžný účet, ze kterého jí ukradl finance a převedl je na jiné účty. „Současně zneužil prostřednictvím přístupu k účtu také její platební kartu, ze které provedl neoprávněně platbu,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Účet zablokovala pozdě

Následující den si poškozená v internetovém bankovnictví všimla, že zde má žádost o schválení úvěru na částku 250 tisíc korun, který naštěstí  na pobočce banky neschválila a zároveň si nechala zablokovat účet i platební kartu. Jak se ukázalo, její reakce nebyla dost pohotová, protože přišla o 650 tisíc korun! „Policisté z Frýdku – Místku v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvod, pokus o úvěrový podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodala Kubzová. V případě, že neznámému vinu prokážou, hrozí mu až pět let ve vězení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kubzová závěrem dodala, že lidé nemají věřit reklamám, které slibují snadné zisky a v žádném případě neumožňovat cizím lidem vzdálený přístup ke svému počítači, telefonu či obdobnému zařízení.