VIDEO: Strážníci pomohli handicapovanému a seniorovi v nesnázích. Kdo ví, jak by to celé dopadlo

Foto: MP OSTRAVA

OSTRAVA – Záslužný čin, pomoci bližnímu, si mohou na své konto připsat ostravští strážníci, kteří vyjeli na pomoc dvěma mužům v nesnázích.

První případ se stal v pondělí 20. března o půl třetí ráno v Ostravě-Porubě. Muž upadl ve svém bytě a nedokázal se sám postavit. „Na linku 156 volala starostlivá manželka, že její muž upadl na podlahu a sama jej nedokáže ze země zvednout,“ sdělila mluvčí ostravských strážníků Michaela Cieslarová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka po příchodu do bytu na místě spatřila muže ležícího na podlaze v kuchyni. Strážníci devětasedmdesátiletému seniorovi pomohli vstát a podali mu jeho chodítko. Muž si na žádné bolesti nestěžoval a nebyl naštěstí zraněný, takže nemuseli volat sanitku.

Ve druhém případě se jednalo o hendikepovaného muže, kterému se na ulici centru Ostravy rozbil v invalidní vozík, a on se tak nemohl nikam hnout. Zatímco strážníci na místě zjišťovali poškození invalidního vozíku, jeden z nich zavolal firmě, která půjčuje a prodává pomůcky pro lidi s postižením. Strážník po telefonu vysvětlil celou situaci a člověk na druhé straně telefonu ihned devětapadesátiletému muži poslal náhradní vozík, a tak má naštěstí celý příběh také šťastný konec.