FOTO: Při požáru domu se zřítila střecha. Žena utrpěla vážné popáleniny

Požár domu Třinec. Foto: HZS MSK

TŘINEC – K rozsáhlému požáru do Kojkovic musela vyjet zdravotnická záchranná služba a hasiči. Hořel tam rodinný dům. Jednašedesátiletá žena, která se v domě nacházela, utrpěla rozsáhlé popáleniny na velké části těla. Pokračuje vyšetřování ze strany policie a přinášíme vám aktuální informace.

AKTUALIZOVÁNO: Dům je velmi nestabilní!

Statik rozhodl, že dům je velmi nestabilní, a tak hasičské jednotky musely zajistit stabilizaci domu. Na druhý den po požáru, tedy ve středu 29. března pokračovalo vyšetřování příčiny požáru. „Statik sdělil, že jedna z místnosti vykazuje, vlivem vysokých teplot při požáru, větší poškození, než je obvyklé,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová. Statik se opět dostavil na místo a rozhodl, že místnost se musí zajistit.

Na místo proto přijela jednotka ze stanice Ostrava-Zábřeh, která s sebou přivezla kontejner určený pro stabilizaci budov. Hasiči, za necelé tři hodiny, budovu zajistili a následně předali zpět vyšetřovatelům, kteří tak mohli pokračovat ve své práci. Někteří hasiči, kteří se na stabilizaci místnosti podíleli, jsou současně i členy USAR týmu, který se rovněž specializuje na stabilizaci zřícených nebo poškozených budov.

Uvedli ji do umělého spánku

V okamžiku příjezdu sanitky byla raněná při vědomí, nejvážněji měla popálené dýchací cesty, hlavu, horní a dolní končetiny. Zdravotníci museli ženu uvést do umělého spánku. Poté ji zaintubovali a převedli na řízenou ventilaci. „Záchranáři ošetřili popálené plochy a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče, poté ji transportovali na popáleninoví centrum ostravské Fakultní nemocnice,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Požár domu Třinec. Foto: HZS MSK
Požár domu Třinec. Foto: HZS MSK

Střecha domu se propadla

Dům začal hořet v úterý 28. března v noci. Na místo vyjely hasičské jednotky ze stanic v Třinci, Frýdku-Místku, Českém Těšíně, a spolu s nimi zasahovaly i jednotky dobrovolných hasičů obce Bystřice, městské části Třinec-Kojkovice a Třinec-Guty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po příjezdu hasiči společně s pohotovostní službou, vypli přívod elektrické energie do domu a na hašení nasadili nejprve tři, posléze čtyři vodní proudy.  Museli využít i automobilovou plošinu. „Zásah komplikoval nejen těžce přístupný terén, ale i fakt, že z důvodu narušené střešní konstrukce nebylo možné vstoupit do budovy,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová. Doplnila, že důvodem narušení konstrukce bylo zřícení střechy domu.

Po ukončení zásahu zůstaly na místě dvě dobrovolné jednotky z Třince-Guty a Třince Kojkovice, které až do ranních hodin prováděly dohled nad požářištěm. Místo poté předali k šetření policistům, kteří šetří příčinu. Škoda je 980 tisíc korun.