VIDEO: Na klepání nereagovala. Strážníci pomohli třem bezmocným seniorkám

Foto: Městská policie Ostrava

OSTRAVA – Záslužnou práci opět odvedli ostravští strážníci, kteří pomohli třem seniorkám poté, co aktivovaly tlačítko na senior linku. Nacházely se bez pomoci ve svém bytě, zoufalé.

Nakonec musela do nemocnice

Seniorky už byly vyššího věku, dvě dokonce musela sanitka převést do nemocnice. Nejdříve v pátek 24. března aktivovala tlačítko čtyřiaosmdesátiletá žena z Moravské Ostravy. Po vstupu strážníků do bytu jim řekla, že se při pádu na zem bouchla hlavou do topení a následně se sama nedokázala postavit. „Strážníci s velikou opatrností pomohli ženě posadit se na postel,“ popsala mluvčí ostravských strážníků Michaela Cieslarová.  K posouzení zdravotního stavu na místo přivolali rychlou záchrannou službu, která ženu nakonec převezla na traumatologické oddělení.

Video: MP Ostrava

Drama! Na klepání nikdo neodpovídal

Neoddychli si a hned na druhý den, tedy v sobotu 25. března spěchala hlídka na pomoc dvaadevadesátileté ženě do Hrabůvky. Hlídce strážníků na dané adrese nikdo neotvíral a na klepání nereagoval. Přes dveře však bylo slyšet zvuky, a tak bylo zřejmé, že se v bytě někdo nachází. Během chvíle se na místo dostavila ošetřovatelka seniorky, která vstup do bytu zpřístupnila.

Po vstupu do bytu, našli v posteli ležící ženu, která si stěžovala na bolesti způsobené pádem na odpolední procházce. Na místo se vydali zdravotníci, kteří ji poskytli prvotní ošetření. „Rychlá záchranná služba po podání léků a kontrole životních funkcí konstatovala, že hospitalizace v nemocnici není nutná,“ doplnila Cieslarová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Seděla přede dveřmi bytu

K poslední třiaosmdesátileté ženě vyjížděli do Ostravy poruby na začátku týdne, tedy v pondělí. Seniorka na hlídku čekala ve vstupních dveřích svého bytu, kde seděla na židli. Příchozím si stěžovala na vysoký tlak a na závratě. Opět přijela sanitka, a ta ženu převezla na kardiologické oddělení.