VIDEO: Zloděj byl opravdu mrštný. Neuvěříte, kudy se vloupal do prodejny

Vloupání Jeremenkova. Foto: MP Ostrava

OSTRAVA – Velká obratnost a ohebnost se nedá upřít čtyřiadvacetiletému zloději, který se vloupal do prodejny na ulici Jeremenkova ve Vítkovicích.

Strážník, který obsluhuje městské kamery, viděl, jak se těsně před půlnocí v neděli 26. března snaží do prodejny s oblečením vloupat zloděj. Nelenil a na místo okamžitě vyslal hlídku. Na místě byli za krátkou chvíli. „Ohledáním vstupních dveří prodejny strážníci zjistili, že dveře nejsou poškozené,“ sdělil mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Nad dveřmi však objevili menší ventilační okno. Všimli si, že ho někdo násilím protlačil dovnitř. Po nahlédnutí do prodejny skrze okenní výplň pak spatřili muže, který odpovídal popisu získaného od strážníka obsluhujícího kamery.

Strážníci za použití zákonné výzvy muže vyzvali k opuštění prostor, což také učinil. „Jako důvod vloupání sdělil, že se schovával před jiným mužem, doplnil Machů. Strážníci muže spoutali a na místo přivolali kolegy policisty, jelikož muž je podezřelý ze spáchání trestného činu.