AKTUALIZOVÁNO: Vrtulník letí. Auto v Raduni přelomilo strom. Řídila ho dívka z Opavska

Foto: ZZSMSK

RADUŇ – Na silnici mezi Opavou a Raduní se stala nehoda. Mladí lidé, kteří jeli v osobním autě narazili do stromu a museli je ošetřit zdravotníci.

Osmnáctiletá dívka z Opavska řídila vozidlo Audi A 8 ve směru od Opavy Kylešovic na Raduň. „Z dosud nezjištěných příčin sjela vlevo a přímo do levého příkopu. Přední částí automobilu narazila do stromu, který se zlomil,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský. V autě s ní cestovali dva osmnáctiletí mladíci a jeden sedmnáctiletý, také z Opavska. Test na alkohol prokázal, že dívka před jízdou nepila.

K zásahu vzlétl vrtulník a vyjel lékařský vůz a posádka rychlé zdravotnické pomoci. „Záchranáři ošetřovali čtyři zraněné osoby, které v automobilu cestovaly. Jednalo se o tři mladíky a dívku ve věku sedmnáct až osmnáct let,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Všichni pacienti byli při vědomí, utrpěli převážně středně závažná poranění. Jednalo se o zranění hlavy či hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče putovali všichni do ostravské Fakultní nemocnice, konkrétně na urgentní příjem. Mladí lidé havarovali v sobotu 1. dubna večer.

Hasiči a dobrovolná jednotka připravili místo pro bezpečné noční přistání vrtulníku, zajistili, aby se vůz nevznítil. Škoda je 151 tisíc korun, nehodu dále vyšetřují dopravní policisté z Opavy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.