Přepadl je hlad? Vyhlédli si pekařské auto a ukradli přepravky s pečivem. Vyčmuchal je pes

KARVINÁ – Policisté z obvodního oddělení v Karviné museli řešit krádež s vůní pečiva. Muže a ženu zřejmě přepadl hlad, a rozhodli se ukrást přepravky s pečivem. Naštěstí je vyčmuchal pes Grimm!

Policisté na lince 158 obdrželi v ranních hodinách volání o vloupání do prodejny. Jeli ho tedy v pondělí 3. dubna prověřit. „Po dojezdu na místo zaznamenali v blízkosti prodejny vozidlo, na jehož zadním sedadle se neúspěšně pokoušela schovat žena,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková. Po výzvě z auta vystoupila a policisté ji zadrželi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Informace, které policisté měli, nasvědčovaly tomu, že vloupání se zúčastnil ještě jeden člověk. Společně s kolegy z oddělení hlídkové služby Karviná policisté začali pátrat v okolí. Při prohledávání jim pomáhal pes Grimm. „Pes vyhledal stopu, a ta jej zhruba po hodině dovedla k muži odpovídajícího popisu. Psovod ho zadržel, doplnila Vlčková.

Na služebně následně oba doznali, že se do obchodu vloupali společně poté, když viděli pekařský vůz. Řidič do prostoru mezi dveřmi vyskladnil tři přepravky s pečivem. Rozhodli se vypáčit vstupní dveře, a přepravky naložili do kufru auta. Příjezd dalšího auta je vylekal, takže žena se schovala do vozu a muž utekl.

Pachatelé si vyslechli z úst uniformovaných podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním. Hrozí jim až tři roky ve vězení, je možné, že toho spáchali více. Pes Grimm, hrdina příběhu, tak určitě nedostal jen suchý rohlík.