VIDEO: Zabrnkali na duchovní notu. Dva zlaté prsteny ukradli podlou lstí

Foto podezřelých. PČR

FRÝDEK – MÍSTEK – Lidí, kteří využívají důvěřivost seniorů stále neubývá, spíše naopak. Čerstvou zkušenost s takovými vykutálenými podvodníky má čtyřiaosmdesátiletá žena z Frýdku – Místku. Neznámý muž a žena ji ukradli dva zlaté prsteny v hodnotě 11 tisíc podlou lstí. Policisté prosí o pomoc veřejnost. Pokud máte k pachatelům na videu jakékoliv informace, sdělte je na lince 158.

Podlá lest

Příběh začíná v momentě, kdy starší žena sedí na lavičce autobusové zastávky u polikliniky na ulici 8. pěšího pluku ve Frýdku-Místku. Na zastávce ji oslovil neznámý muž. „Nabídl ji pomyslnou pomocnou ruku s tím, že nechá u faráře posvětit její zlatý prsten, aby byla zdravá,“ uvedla mluvčí policie Kateřina Kubzová. Seniorka tomu bohužel uvěřila, a prsten mu předala. S mužem byla na místě i neznámá žena, která s ním následně odešla. Ženě před odchodem sdělili, že prsten jí donesou zpět domů, což se ovšem nestalo.

Video: PČR

 Potkala je znova

O týden později, poškozená seniorka náhodně potkala dotyčnou dvojici, tentokrát na Malém náměstí ve Frýdku-Místku. Chtěla po nich vrátit svůj prsten. Pachatelé si vymysleli bohužel další báchorku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena s nimi šla až na ulici Pionýrů, kde si sedla na lavičku. Dvojice využila její slabé chvíle, a to pod záminkou, že jim musí dát ještě druhý prsten, aby jí vrátili ten první. Neznámá žena následně seniorce z prstu drze sundala prsten, a poté oba z místa odešli.

Nic neoznámila, styděla se

Nebohá žena nic nenahlásila na policii, protože se styděla. Pár dní nato, se však svěřila své vnučce, která ji odvezla na policejní služebnu, aby vše řekla. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což pachatelům hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ doplnila Kubzová.