OPAVA: Opilý cyklista narazil do autobusu. Policistu napadl a sprostě nadával

Foto ilustrační: Pixabay

OPAVA – Pít se zkrátka nevyplácí. Podnapilý cyklista nezvládl řízení kola a narazil do odstaveného autobusu. K zakročujícím policistům se choval agresivně, jednoho dokonce napadl a vulgárně jim také nadával.

Jednadvacetiletý mladík jel na kole po ulici U Jaktařské brány v Opavě, a to ve směru od ulice Mezi trhy přes Horní náměstí. Od náměstí směřoval k Náměstí Republiky. Řízení kola nevěnoval plnou pozornost a přední částí kola narazil do zadní části odstaveného autobusu. „Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno a prokázáno, že cyklista byl v době jízdy byl pod silným vlivem alkoholických nápojů,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský. Naměřili mu dvě promile.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté začali na místě nehodu vyšetřovat. Značně posilněný alkoholem, se mladík začal chovat agresivně, mužům zákona nadával různými vulgárními výrazy. Jednoho z policistů dokonce udeřil pěstí do těla!

Policisté se po zpacifikování, rozhodli umístit mladíka na záchytku k vystřízlivění. Nikdo další se nezranil. Hmotná škoda je 6 tisíc korun. Případ nadále vyšetřují dopravní policisté a kriminalisté z Opavy pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu násilí proti úřední osobě. Stalo se ráno ve středu 12. dubna.