Kradli peníze z automatů. Nezdráhali se vybílit ani kasičku pro nevidomé

Prázdný mincovník. Foto: PČR

FRÝDEK – MÍSTEK/ TŘINEC – Přidrzlé zloděje, jež se obohatili penězi, které byly dostupné na veřejně přístupných místech, chytili kriminalisté. Dva muži ve věku 49 let, 19 let a s nimi žena ve věku 20 let, vykrádali mincovníky u automatů na nápoje, kávu. V jednom případě se dokonce nestyděli ukrást kasičku, ve které byla sbírka na pomoc nevidomým lidem.

Kradli především v Třinci, Frýdku – Místku, ale také v nákupních centrech. Hlavními aktéry jsou oba muži. Kradli společně, mladší z nich někdy kradl sám. Postup krádeží byl většinou stejný. Nejdříve šroubovákem vypáčili uzamčená dvířka automatů na kávu nebo nápoje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

poškozené automaty. Foto: PČR

Po vypáčení pak měli brát mince nebo i celé mincovníky. „Žena jim ve dvou případech měla pomáhat jako hlídač okolí, a také je kryla svým tělem nebo kočárkem,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová. Troufnout si měli také na plechovou kasičku, ve které byly peníze na pomoc nevidomým. Ukradli z ní 4 tisíce korun. V jednom obchodním centru vnikli i do dětského zábavního bagru, z jehož mincovníku ukradli téměř 10 tisíc korun.

poškozená kasička. Foto: PČR

Kradli od loňského listopadu do letošního února. Frýdecko – místečtí kriminalisté zjistili, že trojice má na svědomí celkem 11 skutků. Celkově ukradli 36 tisíc korun. Škoda na poškozených automatech a dalších předmětech je 69 tisíc korun. “ Kriminalisté trojici obvinili ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. Dále však pokračují v prověřování a není vyloučeno, že jejich trestní stíhání bude rozšířeno o další skutky,“ uzavírá Kubzová. Mladé ženě a mladíkovi hrozí až dva roky ve vězení, staršímu muži hrozí až tři roky ve vězení, protože v minulosti za majetkovou trestnou činnost již seděl.