Přepadla ho chuť popíjet? Opravdu kuriózní krádež!

Foto ilustrační: MP Ostrava

OSTRAVA – Ke kurioznímu případu museli strážníci vyjet do Ostravy – Poruby. Volání na linku 156 obdrželi ve večerních hodinách od zaměstnance ostrahy jedné z prodejen.

Vodka mu chutnala

Strážníkům oznámil, že před malou chvílí, těsně před uzavřením prodejny zadržel muže, který se opakovaně napil z láhve vodky. Městští policisté se okamžitě vydali situaci prověřit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po příjezdu na místo, se k hlídce přihlásil oznamovatel a označil muže, který měl alkohol na prodejně, bez zaplacení popíjet. Strážníkům sdělil podrobnosti. „Nedopitou láhev zanechal na prodejně a pokusil se odejít bez zaplacení,“ sdělil mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Neměl doklady

Při kontrole totožnosti pachatele strážníci zjistili, že u sebe nemá žádný doklad. Následně se dokonce muž pokusil vydávat za někoho jiného. Díky důkladné lustraci se mu ale strážníky obelstít nepodařilo.

Usvědčily ho kamerové záznamy

Strážníci nakonec zjistili, že zadrželi třiadvacetiletého muže, který se jen tak nehodlá vzdát. Odmítal totiž, že by to byl právě on, kdo alkohol na prodejně ukradl, a pak z láhve pil. Vymlouval se, že v obchodě si koupil pouze žvýkačky a brambůrky. Na uniformované si ale nepřišel, usvědčili ho díky kamerovým záznamům, a tak zloději nezbylo nic jiného, než se nakonec ke všemu přiznat.

Z kamerového záznamu bylo patrné, jak si muž nejprve obhlíží terén. Po krátké chvíli si z regálu vzal láhev vodky, se kterou poodešel stranou a opakovaně se z ní napil.  Pachatel se vodku Amundsen posléze pokusil schovat do regálu s džusy, zřejmě v domnění, že jeho čin zůstane bez povšimnutí.  Zloděje si od strážníků převzali policisté, v minulosti již byl trestaný. Krádež se stala v minulém týdnu, ve středu  12. dubna.

Podobné případy již strážníci řešili

Obdobné způsoby krádeže ostravští strážníci řešili již v minulosti. Nejznámějším případem je krádež z května 2021, kdy v jedné z ostravských prodejen, šestačtyřicetiletý muž na ex vypil láhev ostružinové vody, a na prodejně usnul mezi regály.

Další případ se pak stal v červnu loňského roku, kdy pro změnu čtyřiačtyřicetiletá žena na prodejně vypila dvě lahve vodky Amundsen. Nadýchala přes čtyři promile a přivolaní zdravotníci ji museli převézt do nemocnice.