Ubytovna na Palkovické bude mít nová okna. Momentálně v ní bydlí ukrajinští uprchlíci

Náměstek primátora Radovan Hořínek u nového okna v ubytovně v Palkovické ulici. Foto: Město FM

FRÝDEK – MÍSTEK – Částečně nový kabát „oblékne“ ubytovna na Palkovické ulici. Město realizuje výměnu oken, které už jsou ve špatném stavu. Část ubytovny obývají ukrajinští uprchlíci, především ženy a děti. Hotovo by mohlo být na konci srpna letošního roku.

Objekt v areálu bývalých kasáren má okna v tak špatném technickém stavu, že dokonce došlo k uhnívání dřevěných rámů a vypadávání skleněných výplní. „Rozhodli jsme se, že okna vyměníme. Nová okna jsou plastová a přinesou výraznou úsporu při vytápění objektu,“ potvrdil náměstek primátora pro majetkoprávní vztahy a majetkové účasti města Radovan Hořínek. V ubytovně dále sídlí třeba stavební firmy, do budoucna chce město nabídnout prostory také podnikatelům jako kanceláře.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Stavební úpravy objektu nejsou potřeba, nová plastová okna mají totiž shodné rozměry s původními dřevěnými. Navíc mají trojskla, splňují tedy také izolační funkci, a rekonstrukce zahrnuje také nové parapety a žaluzie. Dojde také k výměně vstupních dveří do ubytovny. Budou hliníkové a opatřené dvojsklem. „Část objektu využíváme pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Díky zprovoznění ubytovny, jsme nemuseli vyčlenit pro jejich ubytování městské byty. Od státu dostáváme za ubytování uprchlíků příspěvek, který pokrývá veškeré naše náklady. Z těchto financí, které dostáváme od státu, můžeme provádět opravy objektu,“ dodal náměstek Hořínek.