Řidič srazil cyklistu, který je ve vážném stavu. Pomůžete policii s vyšetřováním?

Foto: PČR

OSTRAVA – Velmi vážná dopravní nehoda, při které utrpěl vážné zranění cyklista se stala v dopoledních hodinách v Ostravě na ulici Frýdecká poblíž zastávky u Rozvodovny.

Cyklistovi se snažil vyhnout

Třiatřicetiletý řidič měl jet v levém jízdním pruhu od Vratimova směrem do centra, když zatím z nezjištěných příčin srazil cyklistu, který přejížděl po přechodu pro chodce. „Řidič se pravděpodobně snažil muži na kole vyhnout, a sjel do betonové zábrany. K jejich střetu přesto došlo,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková. Devětašedesátiletý cyklista z kola spadl a museli ho ošetřit zdravotníci. Ke všemu neměl na hlavě helmu. Řidič automobilu vyvázl bez zranění, dechová zkouška prokázala, že alkohol před jízdou nepožil. Nehoda se stala v úterý 18. dubna v 10:20.

Foto: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Noste helmu

Pokud jste nehodu viděli, nebo jste místem projížděli autem, ve kterém máte palubní kameru, poskytněte informace a záznamy z kamery policistům k vyšetřování. Volejte linku 158. „Cyklistická přilba není povinným prvkem u osob nad osmnáct let, přesto ji doporučujeme použít. Mnohdy může nejenom zachránit život, ale také zmírnit následky nehody,“ apeluje závěrem Michalíková.

 Po srážce byl v bezvědomí

Cyklista byl po střetu s automobilem v bezvědomí a jeho dýchání selhávalo. Zasahující lékař proto přistoupil k intubaci  dýchacích cest a převedl ho na přístrojem řízenou ventilaci. „Prvotní vyšetření ukázalo vícečetná poranění hlavy, hrudníku a horní končetiny. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Po podání léků a dalším zajištění, muže šetrně transportovali do ostravské Fakultní nemocnice, konkrétně na urgentní příjem.