VIDEO: V Ostravě se zřítila střecha bývalé haly. Zemřel jeden člověk

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Tragická událost se stala v areálu ostravské firmy. Pracovníci rozebírali bagrem střechu haly, kde se již nějakou dobu nic nevyrábělo. Při demolici došlo náhle k sesuvu objektu. Při neštěstí jeden muž zemřel, druhého museli ze sutin vyprostit hasiči.

Hala se sesunula

Sesuv haly nastal na ulici Ruská v Ostravě – Vítkovicích v odpoledních hodinách ve středu 19. dubna. Muži ve věku čtyřiceti let pracovali na demolici budovy, když se náhle zřítila. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Povoláni k tragické události byli hasiči ze stanic Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Zábřeh. Jednotky s sebou přivezli i speciální kontejnery určené pro vyhledávání a záchranu zavalených osob. Hasiči po příjezdu začali s průzkumem v sutinách, a bohužel nalezli tělo mrtvého muže. „Druhý muž byl zaklíněný pod troskami budovy,“ sdělil mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Hasiči na záchranu muže nasadili vysokotlaké zvedací vaky a hydraulické vyprošťovací nářadí. Muže se hasičům podařilo vyprostit během necelých třiceti minut. Při sesuvu budovy došlo i k požáru malého rozsahu, který hasiči během pár minut zlikvidovali.

Po vyproštění zraněného muže na místo přijeli hasičští kynologové, kteří se svými psy, cvičenými na hledání lidí v sutinách, uskutečnili konečný průzkum trosek. Závěrečné prohledávání sutin potvrdilo, že v nich již naštěstí nikdo není.

video: PČR

Přeživšího ošetřili zdravotníci

K zásahu byl vyslán tým rendez-vous s lékařem a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. Posádky poskytly přednemocniční péči vyproštěnému.  Život muže visel na vlásku. „Utrpěl vícečetná poranění v oblasti trupu a po vyproštění jej záchranáři museli uvést do umělého spánku. Lékař zajistil dýchací cesty a převedl ho na přístrojem řízenou ventilaci,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Po podání léků ho zajistili pánevním pásem a položili na podtlakovou matraci. Poté ho šetrně přepravili do ostravského traumatologického centra.

Kriminalisté na místě začali vyšetřovat

Záchranné akce skončily a na místo přijeli vyšetřovat policisté. „Kriminalisté se příčinami a okolnostmi tragické události zabývají,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková. Hasiči ze stanice Ostrava-Zábřeh se během kriminalisty probíhajícího vyšetřování na místo vrátili ještě jednou, aby zpod trosek vyprostili mrtvého muže, jehož tělo následně předali k dalším úkonům přítomným vyšetřovatelům.

Foto: PČR
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK