VIDEO: Překvapení strážníci. Viděli, jak přes betonový plot letí kovový sud!

Foto: Městská policie Ostrava

OSTRAVA – Hlídka strážníků střežila noční klid v Ostravě – Mariánských Horách, konkrétně se nacházeli na ulici Chemická. Najednou se stalo něco překvapivého. V trávě uviděli tři kovové sudy, a vzápětí za nimi přes betonovou zídku letěl sud čtvrtý.

Sudy měly objem třicet litrů. Někdo je házel z areálu firmy. Strážníci se proto rozhodli celou situaci prozkoumat. Za plotem areálu viděli pohybujícího se muže, který sudy přehazoval na druhou stranu. Strážníci k němu přistoupili a neznámého se zeptali, co dělá za zamčenými vraty, a proč sudy přehazuje. „Muž sdělil, že je zaměstnancem firmy a sudy měl odvézt. Měl ale ztratit klíče od brány, a nezbývalo mu nic jiného, než je přehodit přes betonový plot,“ sdělila mluvčí ostravských strážníků Michaela Cieslarová. Na místo se po krátké chvíli dostavila také Policie České republiky. Uniformovaným muž sdělil, že v oné firmě již nepracuje a prázdnými sudy si chtěl vykompenzovat finanční ztrátu.

Video: Městská policie Ostrava

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Později se ukázalo, že muž lhal, a sudy chtěl ukrást. Vyšlo najevo, že v rejstříku má celkem 44 skutků za hranou zákona napříč Ostravou! Šestadvacetiletý pachatel byl pro policisty známá firma. K pokusu o krádež sudů došlo v sobotu 22. dubna.