Uvěřil podvodníkům s kryptoměnami. Senior přišel o 850 tisíc korun!

Foto ilustrační: Pixabay

OPAVA –  Důvěřivý senior se stal obětí podvodníků s kryptoměnami. Falešný pracovník finančního oddělení ze zahraničí, mu podvodem spolu s dalším pachatelem z účtu ukradli 850 tisíc korun!

Policisté z oddělení hospodářské kriminality v Opavě přijali oznámení od muže, který se stal obětí podvodu finančních transakcí v souvislosti s kryptoměnami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kontaktoval ho, pak už se neozval

Pětasedmdesátiletého seniora  na konci ledna tohoto roku telefonicky kontaktoval muž, který se představil jako pracovník finančního oddělení ze zahraničí. „Sdělil mu, že má údajně na jedné webové adrese zůstatek bitcoinové měny a že si může zvolit, zda bude v tomto obchodování pokračovat nebo si nechá své peníze po přepočtu na koruny převést na účet,“ sdělila komisařka Pavla Procházková.

Důchodce uvedené informaci uvěřil a volajícímu uvedl, že si založí nový účet, na který si peníze nechá převést. Volající už se mu však neozval. O tři měsíce později jej kontaktoval další muž, který po důvěřivém seniorovi požadoval, pod záminkou dokončení registrace ohledně převodu
bitcoinů, stažení aplikace povolující vzdálený přistup AnyDesk.

V bance se dozvěděl krutou pravdu

Následně poškozený na svém mobilu viděl, jak se převádí bitcoiny na Eura a převody dle pokynu volajícího potvrzoval. O několik hodin později senior zjistil, že mu zmizely z mobilu ikony bank, kde má účty. Vydal se tedy do banky, kde mu bylo sděleno, že z jeho účtů někdo několika transakcemi odčerpal 850 tisíc korun. „V dané věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, za což v pachateli v případě jeho dopadení hrozí až pětiletý trest,“ doplnila na závěr Procházková.