VIDEO: Strážníci opět pomohli seniorům v nesnázích! Kdo ví, jak by to dopadlo

OSTRAVA – Na stáří je asi nejhorší bezmoc a ubývání sil. Naštěstí strážníci ostravské městské policie vždy dokáží pomoci. V uplynulých dnech pomohli hned dvěma seniorům. Dezorientovanému sedmaosmdesátiletému seniorovi, který nešťastně bloudil na zastávce MHD, v druhém případě poskytli pomoc čtyřiaosmdesátileté seniorce, která byla doma, ocitla se v nesnázích a aktivovala tlačítko na senior linku, jež je napojena na městskou policii.

Nevěděl, kde je

Na oznámení občana vyjížděla hlídka v pátek 5. května po sedmé hodině ranní na zastávku městské dopravy do Ostravy – Výškovic. Na zastávce měl být starý muž, který zřejmě nevěděl, kde je.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po příjezdu na místo strážníci viděli seniora, který sedí na lavičce. Přistoupili k němu a oslovili ho. Následným rozhovorem zjistili, že muž se neorientuje v prostoru ani v čase. „Navíc strážníkům sdělil, že se cítí slabý a točí se mu v hlavě,“ sdělil mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů. Hlídka na místo přivolala zdravotníky, kteří už se o muže postarali.

Seděla na podlaze

Jenom o čtyři dny později, tedy v úterý 9. května opět musela hlídka vyjet ke starému člověku v nesnázích. Senior linka zaznamenala, že někdo potřebuje pomoci. Jednalo se o seniorku z Ostravy – Poruby. Stiskem tlačítka na linku hlásila, že má zdravotní problémy.

Na místo ihned vyjela nejbližší hlídka. Po příjezdu na místo se strážníci spojili se sousedkou, která vlastnila klíče od bytu seniorky. Situace se však začala komplikovat, neboť vstupní dveře do bytu seniorky nebylo možné otevřítVe vnitřní straně zámku totiž seniorka ponechala zasunutý klíč.

Strážníci tedy zkoušeli na dveře bytu klepat, ale bohužel se jim nikdo neozýval. Ke všemu zpoza dveří slyšeli tlumené zvuky. Rozhodli se ze své pravomoci dané zákonem, na místo zavolat hasiče, kteří po příjezdu dveře bytu otevřeli.

Na zemi uviděli sedící seniorku, která jak se ukázalo, byla velmi dehydratovaná. Stěžovala si na celkovou slabost a bolest hlavy. Po ošetření pak zdravotníci rozhodli, že ženu nechají v domácím ošetření.