FOTO: V Šenově hořela garáž! Požár částečně poničil i dům

Foto: HZS MSK

ŠENOV –  K požáru garáže musela vyjet jednotka z Nového Jičína a dobrovolné jednotky ze Starého Jičína a Suchdola nad Odrou. Při příjezdu viděli hasiči, že ze střechy garáže šlehá hustý černý kouř. Požár bohužel částečně poničil i vedlejší dům, ke kterému je garáž připojena.

Požár vznikl v sobotu 13. května, krátce před šestou hodinou večer. Hustý černý kouř, který šlehal z garáže, začaly jednotky hasit pomocí čtyř vodovodních proudů. Střechu hasili z výšky za pomocí techniky jedním vodovodním proudem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Samozřejmostí bylo hašení v dýchací technice a kontrola ohnisek požáru za pomocí termokamery. „Požár zasáhl nejen střechu garáže, ale i prostor pod ní. Částečně došlo i k zasažení střešní konstrukce obytné části budovy, která navazovala na garáž,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK

Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za půl hodiny po příjezdu na místo. další dvě hodiny pak zabrala jeho likvidace. „Příčina vzniku požáru, při kterém nedošlo k žádnému zranění, je v šetření,“ doplnila Langerová. Předběžná škoda je 950 tisíc korun.

Foto: HZS MSK