Případ podvodnice, která léčila „svěcenou vodou“, má šťastný konec. Sama se udala!

Foto ilustrační: Pixabay

OSTRAVA – Je tomu jen den, co jsme vás informovali o tom, kdy se neznámá podvodnice rozhodla využít špatného psychického stavu své oběti a obrat ji o peníze. Slibovala jí uzdravení „svěcenou vodou“, nebo zázračným rituálem z pramenů vlasů podvedené. Překvapením nejspíš je, že podvodnice na sociálních sítích viděla článek o podvodu, a na fotce se poznala. Rozhodla se jít na policii a samu sebe udala.

Nabízela jí věštění z ruky

Policistům na služebně pak začala vyprávět svou verzi příběhu. Sedmačtyřicetiletá podvodnice uvedla, že ženu, kterou podvedla, náhodně potkala na Masarykově náměstí v Ostravě. Zeptala se jí kolik je hodin, a za to, že ji čas sdělí, nabídla poškozené ženě věštění z ruky, kdy ji vyloží její budoucnost. „Údajně ženě měla říct informace, které se zakládaly na pravdě, a proto poškozená měla trvat na tom, že jí za tyto služby chce zaplatit peníze,“ shrnuje slova podvodnice mluvčí policie Eva Michalíková. Pokud jste na ženu, která vám nabízela věštění z ruky také narazili, volejte na nejbližší služebnu, nebo na linku 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ukradený zlatý prsten měla na prstě

Dále pachatelka potvrdila, že se měla s podvedenou setkat ještě jednou. Poškozená jí měla dát finanční hotovost 80 tisíc korun a zlatý prsten jako poděkování, že ji měla hodně pomoci. Podvodnice dále vypověděla, že jí žádnou svěcenou vodu nenabízela ani nepředala, jen jí poskytla radu ohledně pramene vlasů, které má u sebe nosit pro štěstí. „Jak sama žena uvedla, občas lidem zkouší věštit, protože pozná, že mají problém, kdy tento dar mají již po generace v rodině. Setkala se s lidmi, kteří jí odbydou, ale někteří ji vyslechnou a děkují,“ komentuje dále výslech podezřelé Michalíková.

Oběti se chce omluvit

Žena vyslýchajícímu policistovi sdělila, že peníze, které obdržela od druhé ženy, již utratila, ale prsten měla na prstě, dokonce ho dobrovolně vydala. Svůj výslech ukončila slovy, že jí je to líto, a necítí se být vina z toho, že by ženu uvedla v omyl. „Přesto navrhla, že je ochotna se případně omluvit a peníze vrátit ve splátkách,“ uzavřela Michalíková.