VIDEO: Drama v Ostravě Zábřehu. Ženě začal nadávat, ta se před ním zamkla v autě

Foto: MP Ostrava

OSTRAVA – Drama se odehrálo na jednom z parkovišť v Ostravě – Zábřehu. Řidička, která právě přijela na parkoviště tam potkala muže, který jí slovně nadával. Z obavy o sebe, se raději zamkla v autě. Jak se později ukázalo, dobře udělala, mladík totiž svou agresi začal stupňovat.

Ve čtvrtek 11. května krátce před devátou večerní přijal operátor linky 156 volání od mladé ženy, která uvedla, že se nachází na parkovišti na ulici Kotlářova. Její vozidlo se prý před malou chvílí pokusil poničit neznámý mladík, ona se před ním raději v autě zamkla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místo ihned vyrazila nejblíže situovaná hlídka. Po příjezdu se k hlídce přihlásila oznamovatelka. Strážníkům uvedla, že přijela na parkoviště a po krátké chvíli se k jejímu vozidlu přiblížil neznámý mladík, který ji začal bezdůvodně nadávat. Rychle se zamkla v autě, ale agresivita pachatele se začala stupňovat. „Do vozidla začal bouchat a následně poškrábal přední kapotu a levé přední dveře vozidla, a to zřejmě plechovkou od piva,“ sdělil mluvčí městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Řidička chtěla zabránit dalšímu poškození auta a z místa chtěla odjet. Mladík však ve svých snahách neustal a vozidlo po parkovišti ještě nějakou chvíli pronásledoval. „Poškozená řidička předala rovněž hlídce detailní popis pachatele, díky němuž jej strážníci zanedlouho objevili na ulici Výškovická,“ popisuje dále Machů.

Video: MP Ostrava

Na ulici mladík v okamžiku zaregistroval auto strážníků a začal jim utíkat. Naštěstí ho po chvilce dostihli, ale on se jen tak nehodlal vzdát. Pořád jim chtěl utéct, a proto ho strážníci museli spoutat. Zjistili, že chytili devětadvacetiletého muže, kterému v krvi koluje  téměř tři promile alkoholu. Na místo zavolali policisty, kteří si ho převzali.