VIDEO: Rozhodl se vyloupit advokátní kanceláře. Jakou cennost advokátce ukradl?

Foto: PČR

OSTRAVA – Představte si, že jste advokát, ráno jdete do své kanceláře a tu najdete celou vykradenou! Nepříjemný zážitek zažili advokáti, kterým se do kanceláří ve vícepodlažním domě vloupal neznámý zloděj a kanceláře obrátil vzhůru nohama. U výslechu policistům sdělil, proč si kanceláře vybral. Práce uniformovaných byla natolik rychlá, že zloděj ukradené věci nestihl prodat!

Kriminalisté se dali do práce a po pachateli začali pátrat. Shromáždili důkazy, zajistili stopy, ale také vyhodnotili zajištěné kamerové záznamy. Předtím než se dostal do samotných kanceláří musel zdolat vstupní dveře budovy, kde kanceláře sídlí. Poté začal kanceláře jednu po druhé prohledávat.

Zloděj se svými lupy. Video: PČR

Ukradl obraz známého malíře

Z kanceláří ukradl  sirupy aloe vera, notebook, stolní počítač, ale také několik obrazů. Jeden z nich byl od známého malíře Josefa Lady. Byla to kolorovaná perokresba kocoura Mikeše, který patří advokátce Dagmar Soukenkové. „Díky získaným informacím se ukázalo, že možný pachatel i s odcizenými věcmi z místa činu odcestoval tramvají, poté si objednal taxík, kterým následně odjel na Frýdeckomístecko,“ popisuje mluvčí policie Eva Michalíková. Pachatel ukradl věci za 30 tisíc korun.

Pěkně řádil. Foto: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nepodařilo se mu nic prodat!

Ukázalo se, že vloupání do advokátních kanceláří má mít na svědomí třiatřicetiletý muž. U výslechu se kriminalistům ke krádežím přiznal.  Uvedl, že kanceláře si vybral náhodně poté, co viděl na fasádě domu reklamní poutač advokátní kancelář,“ komentuje jeho výslech Michalíková.

S policisty spolupracoval. Odcizené věci díky rychlému zadržení nestačil prodat, a nakonec je téměř všechny donesl na služebnu, jen sirupy   nakonec vyhodil. Zajištěné věci policisté vrátili jejich majitelům. „Vzhledem k tomu, že se obdobného jednání v posledních třech letech dopustil a byl za toto již potrestán, mu nyní hrozí až tříleté vězení,“ uzavřela Michalíková.

Státní zástupce podal návrh na potrestání k uložení nepodmíněného trestu odnětí svobody v trvání 12 až 15 měsíců se zařazením do věznice s ostrahou. O trestu již bude rozhodovat soud.

Šťastná advokátka má své obrazy zpět! Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR

Zloděj se svými lupy. Video: PČR