Fůha, to byl fičák! Během jednoho dne ošetřili 74 zraněných napříč krajem

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Pěkně perný den zažili záchranáři, kdy během jednoho dne museli ošetřit hned 74 lidí napříč krajem. Nejčastěji ošetřovali pády, které v některých případech vznikly po vypití alkoholu. Jeden člověk si dokonce zranil hlavu při tanci, když spadl a udeřil se s ní do pódia.

Pod vlivem alkoholu museli ošetřit hned šestnáct lidí. Nemalou skupinu také tvořili lidé, které napadl někdo jiný, bylo jich celkem deset.

Ošetřili také několik cyklistů, motorkáře a lidi zraněné po autonehodách. „Nemálo poranění v průběhu nedělního dne vzniklo při volnočasových aktivitách, které byly skutečně pestré. “Ošetřovali jsme například pád na inline bruslích, koloběžce, trampolíně, při skoku do vody,  zranění v rámci hasičských závodů, při práci v dílně a dalších činnostech.“ vyjmenovává mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Všichni zranění byli v době zásahu posádek při vědomí. Utrpěli povětšinou středně těžká poranění, nejvíce hlavy, horní či dolní končetiny. „Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je záchranáři transportovali do spádových zdravotnických zařízení,“ uzavřel Humpl.