Bezdomovec uvízl v kontejneru a dusil se. Našla ho žena z ostrahy

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Poměrně kuriózní a možná i trochu děsivá podívaná, se naskytla ženě z ostrahy, která při kontrole nákupního centra, procházela kolem kontejneru na oblečení, který je na parkovišti. Z kontejneru čouhal muž, a volal o pomoc.

Hasiči a zdravotníci nelenili a okamžitě vyjeli do Emotion parku v Ostravě-Zábřehu. Hasiči muže vyprostili a poskytli mu první pomoc. Za použití defibrilátoru se jim podařilo nahodit srdce. „V okamžiku příjezdu záchranářů byl pacient neznámé totožnosti v bezvědomí a bezdeší, ale s pravidelnou srdeční akcí,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Podle mluvčí policie Evy Michalíkové v kontejneru uvízl čtyřicetiletý muž bez domova. „Jak svědkyně uvedla, muž měl část těla uvnitř kontejneru a volal o pomoc. Ihned na místo zavolala hasiče,“ doplnila Michalíková. Případ kriminalisté vyšetřují jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zasahující lékař zajistit dýchací cesty a připojil muže k umělé plicní ventilaci. Týmy zajistily vstup do kostní dřeně pro podávání léků a provedly další péči. Poté pacienta sanitka ve stavu ohrožení života přepravila na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě. Stalo se v úterý 23. května.