Krve jako z vola. Proletěl skleněnými dveřmi. K tomu ještě dalších 13 zraněných!

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Záchranáři tedy vůbec nemají čas se zastavit. Po nedělním náročném dni, kdy museli ošetřit 74 zraněných, kolotoč pokračuje dále. Čtrnáct lidí museli ošetřit během dne. Jeden muž dokonce proletěl skleněnou výplní dveří a sklo mu prořízlo tepnu.

Sanitka se k dvaatřicetiletému muži rozjela do Frýdku-Místku. Po proražení dveří si zranil ruku a zároveň krvácel z tepny. „Ve vážném stavu skončil ve frýdecko-místecké nemocnici,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.  Ošetřit museli také děti. Jeden chlapec proletěl také dveřmi, jiný spadl na kole a v Karviné se při jízdě na koloběžce zranila jedenáctiletá dívka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Úrazy se bohužel nevyhnuly ani dalším dospělým. Ve Frýdku-Místku se sedmapadesátiletý muž jedoucí na koloběžce srazil s autem. Na koloběžce havarovala také osmatřicetiletá žena v Karviné. „Pacienti utrpěli různě závažná poranění, od středních, až po vícečetná a život ohrožující,“ doplnil Humpl. Po poskytnutí neodkladné péče je záchranáři stejně jako zraněné z neděle, transportovali do spádových zdravotnických zařízení, ve dvou případech také do ostravského traumatologického centra. Stalo se v pondělí 22. května.