Oprava potrubí naruší dopravu v Krnově. Od kdy?

Foto ilustrační: Pixabay

KRNOV – V současné chvíli v Krnově probíhají opravy kondenzačního a parovodního potrubí. Na starosti je má společnost Veolia Energie. Práce dělníci provádí a náměstí Hrdinů, mezi křižovatkou s ulicí Petrovickou a kruhovým objezdem v Jesenické ulici. Omezení dopravy bylo doposud jen velmi malé, a to zejména v úbytku parkovacích míst na náměstí Hrdinů. Lidé se však musí připravit na větší dopravní omezení v automobilové i městské dopravě, protože v červnu dojde k úplné uzavírce Jesenické ulice, a to v části mezi kruhovými křižovatkami.

 Jak bude jezdit MHD

Ulice Jesenická bude uzavřena od 12. června do 30. června 2023. Práce budou pokračovat přes silnici I/45 ve směru k Mikulášské ulici v otevřeném výkopu. Objízdná trasa pro všechna vozidla povede po ulicích Revoluční, Nádražní a Mikulášská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Uzavírka ovlivní i městskou hromadnou dopravu. Ve stejném období, tedy od 12. do 30. června, budou autobusy linek 801, 804 a 805 jezdit po trase Jesenická – Mikulášská – Bezručova – Revoluční, a to v obou směrech s tím, že zastávka „Krnov, aut. stanoviště“ (u hypermarketu Albert) bude pro tyto linky dočasně přemístěna do Mikulášské ulice. „Zastávka bude v blízkosti evangelického kostela, tedy na stejném místě, jako při opravě průtahu městem před třemi lety. Cestující budou o dočasném přemístění zastávky informováni vývěskami v autobusech i na samotné zastávce v Revoluční ulici,“ uvedla Kateřina Peterková z odboru organizačního a dodala, že ke změnám jízdních řádů nedoje.

Zbývající linky, které na zastávce „Krnov, aut. stanoviště“ běžně zastavují (802, 806 a 807), zde budou zastavovat i v době uzavírky, jelikož jezdí po jiných trasách. V místě přemístěné zastávky v Mikulášské ulici a jejím okolí dojde k omezení parkování právě z důvodu probíhající stavby. Práce by měly skončit 30.září.