Bruntálské chodníky v havarijním stavu? Začneme je postupně opravovat, zní z radnice

Chodník v Nádražní ulici se již opravuje. Foto: Město Bruntál

BRUNTÁL – Velké množství chodníků je ve městě v havarijním stavu. Rada města na své schůzi 24. května proto rozhodla, že chodníky, které nutnou opravu potřebují město začne pomalu opravovat.

Opravy nevyhovujících chodníků jsou v Bruntále v plném proudu. „Momentálně opravujeme chodník na Nádražní ulici,“ sdělil mluvčí města Bruntál Jiří Ondrášek.  Mnoho chodníků má řadu nerovností či prohlubní. Některé jsou špatně schůdné, nemají dobré odvodnění, nebo se špatně uklízejí. „Přednost mají opravy chodníků, které jsou v havarijním stavu, a neexistuje přitom pro chodce možnost využití úseku chodníku s lepším stavem na protější straně komunikace,“ doplnil Ondrášek. Stávající povrchy chodníků nahradí zámková dlažba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Plán oprav zahrnuje úseky chodníků v ulicích Jaselské, Nádražní, Jesenické, Pionýrské, tř. Obránců Míru, Lidické, Uhlířské, Dr. E. Beneše, Šrámkově a částečně Jungmannově, Okružní/Nerudově, Zeyerově, Neumannově, výhledově také ve Fügnerově a Erbenově.