VIDEO: Drama v Horní Suché! Kobyla spadla do studny, pomohli jí až hasiči

Foto: HZS MSK

HORNÍ SUCHÁ – Krušné chvíle plné stresu musela zažít kobylka, která nešťastnou náhodou spadla do studny. Naštěstí vše dopadlo dobře a hasiči ji vytáhli.

Jednotky obdržely v neděli  28. května před jednou hodinou odpoledne oznámení, že v Horní Suché spadla do studny pěti set kilová kobyla. Na pomoc jí vyjeli hasiči ze stanice Ostrava-Zábřeh, Karviná, Havířov a Ostrava-Přívoz, kteří se specializují na záchranu zvířat. Spolu s hasiči zasahovali na místě i policisté. „Pro osvobození půl tunového zvířete museli hasiči, po rozhodnutí velitele zásahu, povolat do akce vyprošťovací automobil, pomocí kterého vytáhli zaklíněnou kobylu z prostoru studny,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasiči museli nad kobylu postavit trojnohou konstrukci, na kterou připevnili popruhy, kterými následně zajistili také uvízlou kobylu. Koně se jim nakonec za pomocí techniky podařilo úspěšně ze studny vyprostit. Následně zvíře prohlédnul veterinář a předal ho jistě šťastné majitelce. Policisté následně kontaktovali majitele pozemku, na kterém se studna nacházela, a sdělili mu, aby si ji zajistil.