Drama v opavské večerce. Recidivista muže přetáhl láhví Medvědí krve

Foto ilustrační: Pixabay

OPAVA – Velké drama se událo dopoledne ve večerce na ulici Pekařská v Opavě Kateřinkách. Čtyřiadvacetiletý muž bezdůvodně ve večerce napadl devětadvacetiletého muže. Oba jsou z Opavy. Incidentu přihlíželo několik lidí, kteří se nacházeli v obchodě, jeden dokonce napadenému doslova zachránil život!

Agresor, který se nacházel v obchodě, znenadání vytáhl z regálu víno Medvědí krev a uchopil ji za hrdlo. Poté nečekaně přistoupil zezadu ke své oběti. Napřáhl se a vší silou se jej snažil udeřit do hlavy. Naštěstí se mu jeho úmysl nepovedl, protože jeho počínání si všiml jiný člověk, který napadeného muže stačil strhnout mimo dolet láhve.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poškozeného láhev zasáhla tedy pouze do zátylku a ramene. Láhev, kterou agresor útočil se však rozbila na několik střepů, a ty poškodily několik vystavených plechovek. Ostravskému podnikateli, tak vznikla škoda 317 korun.

Zraněný byl pouze napadený devětadvacetiletý muž, kterého ošetřili zdravotníci ve Slezské nemocnici v Opavě. „Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě v těchto dnech zahájil stíhání čtyřiadvacetiletého muže a obvinil jej ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a ze spáchání přečinu výtržnictví,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský. Uniformovaní dalšími lustracemi zjistili, že obviněný je recidivista. V posledních třech letech seděl za trestný čin výtržnictví. Napadením z pondělí 26. května se dále zabývají opavští policisté a kriminalisté.