Končí nekonečné objížďky. Silnice mezi Šenovem a Václavovicemi je zrekonstruovaná

Foto ilustrační: Pixabay

ŠENOV/VÁCLAVOVICE – Silnice, která vede z centra Šenova do Václavovic, má po kompletní rekonstrukci. Oprava úseku dlouhého 4,7 kilometru trvala 15 měsíců. Objížďky ze Šenova na Frýdek-Místek trvaly dlouhý rok a čtvrt. Komunikace je pro všechny účastníky silničního provozu mnohem bezpečnější. Poslední etapa rekonstrukce probíhala souběžně s opravou chodníku podél silnice ve Václavovicích.

Frekventovaná vozovka na ulici Frýdecká, které se modernizace týkala, už byla v neuspokojivém stavebně-technickém stavu. Oprava byla opravdu nutná. Součástí projektu bylo také vybudování nových autobusových zálivů včetně nástupišť a přístupových chodníků. Dělníci postavili i novou opěrnou zeď. „Rekonstrukcí prošly také dva mosty, které se v daném úseku nacházejí. Jedná se o most přes řeku Lučinu a most přes ulici Rudnou. Během prací jsme opravili propustky a odvodnili komunikaci. Musely se provést přeložky, nové je taky dopravní značení,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jaroslav Kania.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Opravy silnice stály 134 milionů. Část uhradil kraj, část peněz získal z evropských fondů. Rekonstrukci chodníku uhradila obec Václavovice.