FOTO: V Trojanovicích se čelně srazil osobák s dodávkou. Letěl vrtulník

Foto: HZS MSK

TROJANOVICE – Vážná dopravní nehoda se stala v ranních hodinách u Trojanovic, poblíž sedla Pindula. Čelně tam do sebe narazil osobní vůz s dodávkou. Řidiče osobního auta musel vrtulník transportovat do nemocnice. Po nehodě byl navíc ve voze zaklíněný.

Pomozte policii

Podle mluvčího policie Reného Černohorského jel ve voze Škoda Octavia třiačtyřicetiletý muž z Novojičínska. Vůz řídil od Frenštátu pod Radhoštěm a směřoval k Rožnovu pod Radhoštěm. „Z neznámých příčin přejel do protisměru, kde v té chvíli jela dodávka Iveco,“ doplňuje Černohorský. Dodávku řídil padesátiletý řidič z Ostravy. Auta se čelně srazila.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič osobního automobilu zůstal po nehodě ve voze zaklíněný, hasiči ho vyprostili pomocí páteřní desky, a poté ho předali do rukou zdravotníků. Řidič dodávky byl po nehodě v šoku, test na přítomnost alkoholu byl negativní. Řidiči Škodovky odebrali z důvodu jeho zranění krev v nemocnici. Případem a průběhem nehodového děje se nadále zabývají novojičínští dopravní policisté. Pokud jste místem projížděli a máte záznam z palubní kamery auta, poskytněte ho policistům na čísle 974 735 259 nebo volejte linku 158. Policisté po nehodě po nezbytně nutnou dobu v místě řídili dopravu. Nehoda se stala v úterý 6. května v půl deváté ráno.

Vrtulník zasahuje

Na pomoc vyjela zdravotnická posádka a lékařské rendez-vous, vzlétl rovněž vrtulník letecké záchranné služby. „Třiačtyřicetiletý muž jevil známky poruchy vědomí. Prvotní vyšetření ukázalo poranění hrudníku, horní a dolní končetiny. Zasahující lékaři museli provést intubaci dýchacích cest a převést ho na přístrojem řízenou ventilaci,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Posléze zahájili podávání potřebných léků a pacienta připravili k transportu do zdravotnického zařízení vrtulníkem. Letěl do ostravské Fakultní nemocnice a v kritickém stavu ho předali do péče urgentního příjmu.

Muž ve věku padesáti let utrpěl středně závažné poranění v oblasti páteře a vícečetné oděrky. Pozemní posádka jej po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovala na úrazovou ambulanci novojičínské nemocnice.

Pomáhali i hasiči ze Zlínského kraje

Na místo události vyjela jednotka hasičů z Kopřivnice, ale i dobrovolná z Frenštátu pod Radhoštěm. U nehody zasahovali rovněž  hasiči ze Zlínského kraje ze stanice ve Valašském Meziříčí a dobrovolná jednotka z Rožnova pod Radhoštěm. Spolu s nimi vyjela na místo  zdravotnická záchranná služba, Letecká záchranná služba a Horská služba Pustevny.

Hasiči provedli, na obou vozidlech, protipožární opatření. Na únik provozních kapalin použili sorbent. „Pomáhali rovněž s transportem zraněného do přistaveného vrtulníku . Druhá zraněná osoba byla převezena do nemocnice pozemní cestou,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová. Po ukončení vyšetřování nehody ze strany Policie České republiky hasiči přeložili náklad z havarovaného vozu a pomohli s transportem havarovaných vozidel odtahové firmě, poté uklidili vozovku.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK