Manželka zažila chvíle hrůzy. Manžel epileptik se nevrátil domů, telefon vypnutý. Našli ho u potoka!

Místo nálezu pohřešovaného. Foto: PČR

FRÝDECKO-MÍSTECKO – Chvíle hrůzy zažila žena z Ostravy, které se nevrátil domů její sedmapadesátiletý manžel. Zkoušela mu několikrát volat, ale byl nedostupný. Zajela také k nim na chatu do Raškovic, kam minulý víkend odjel. Na chatě ho také nenašla. Zřejmě plná strachu, se proto rozhodla vše oznámit na policii, protože její manžel je epileptik, a tak měla strach o jeho život.

Policisté z Nošovic v pondělí 5. června rozjeli pátrací akci, do které se zapojil také psovod se služebním psem. „Pátrání probíhalo nejprve v blízkém okolí chaty, následně se rozšířilo i do přilehlého lesa, kam pohřešovaný chodívá na procházky,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Krátce před půl druhou odpoledne přišla dobrá zpráva. Jeden z policistů muže nalezl. Ležel poblíž koryta vodního toku, nedaleko silnice. Nalezenec byl při vědomí, ale dezorientovaný a podchlazený, stěžoval si na bolest nohy. Policisté ho proto zabalili do termofólie a na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která jej převezla do nemocničního zařízení. Muž pravděpodobně vlivem zdravotní indispozice upadl a strávil zřejmě víc jak dvacet čtyři hodin na místě, které je od chaty vzdálené asi jeden kilometr. „Ukončená pátrací akce je radostnou zprávou nejen pro rodinu a příbuzné, ale také pro policisty, kteří tím naplňují význam našeho hesla pomáhat a chránit,“ uzavřela Kubzová.

Místo Nálezu pohřešovaného. Foto: PČR