Žena šla podél kolejí a smetl ji vlak. Letěl pro ni vrtulník

Foto ilustrační: Pixabay

FRÝDECKO-MÍSTECKO – Závažná zranění utrpěla žena, kterou srazil vlak. Šla s mužem podél kolejiště v Jablunkově Návsí, když ji zachytil a srazil projíždějící vlak.

Podle mluvčí policie Kateřiny Kubzové se tak stalo v úterý 6. května v osm hodin večer. Třinečtí kriminalisté se nadále nehodou zabývají.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místo vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci a současně vzlétl také ostravský vrtulník letecké záchranné služby. Dvaadvacetileté ženě poskytoval první pomoc svědek události. „Záchranáři po svém příjezdu zjistili, že se nachází v život ohrožujícím stavu. Utrpěla poranění hlavy, břicha, horní a dolní končetiny,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Museli jí uvést do umělého spánku a převést na přístrojem řízené dýchání. Posádky ji zajistily krčním límcem, pánevním pásem a provedli ošetření vnějších poranění. Poté ji vrtulník transportoval do ostravského traumatologického centra.