VIDEO: Omdlela na záchodě. Naštěstí seniorka stihla aktivovat tlačítko na Senior linku, a nebyla jediná

Foto ilustrační: Městská policie Ostrava

OSTRAVA – Dvě seniorky se zdravotními komplikacemi si přivolaly strážníky pomocí aktivace tísňových tlačítek Senior linky poté, co se jim  zhoršil zdravotní stav a byly samy doma.

Omdlela na toaletě

K seniorce v nesnázích vyjížděli strážníci v sobotu 3. června krátce po deváté hodině na ulici Volgogradská do Ostravy-Zábřehu. Starší žena aktivovala tísňové tlačítko poté, co se jí neudělalo dobře a omdlela na toaletě.

Strážníci po příjezdu na místo vstoupili do bytu již otevřenými dveřmi. „V ložnici na posteli nalezli čtyřiaosmdesátiletou seniorku, která strážníkům sdělila, že má silné bolesti hlavy, ale také na prsou a špatně se ji dýchá. Strážníci podali seniorce vodu a setrvali s ní až do příjezdu zdravotníků, kteří ji převezli do nemocnice,“ sdělil mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: Městská policie Ostrava

Ležela na zemi

Druhý výjezd se uskutečnil v úterý 6.června před čtvrtou hodinou ranní. Strážníci spěchali znovu do Ostravy-Zábřehu. Tentokrát tísňové volání přicházelo z ulice Palkovského od čtyřiasedmdesátileté ženy.

Hlídka přijela na místo, ale na bouchání ani zvonění strážníků nikdo nereagoval. „Vzhledem k závažnosti situace strážníci využili svého zákonného oprávnění a vstoupili do bytu poté, co jej otevřeli hasiči,“ doplnil Machů.

Strážníci v bytě nalezli zesláblou seniorku, která ležela na zemi. Stěžovala si na silné bolesti nohou. Strážníci ji přikryli dekou a vyčkali na příjezd zdravotníků, které přivolali na místo. Museli ji nakonec převést do nemocnice.

Od začátku roku ostravští strážníci vyjížděli již ke sto čtyřiceti šesti aktivacím tísňového tlačítka Senior linky. Ve dvaceti případech pak na místo přivolali rovněž zdravotníky.