Vrtulník musel vzlétnout k pracovnímu úrazu do Oder. Muž spadl z plošiny auta vysoké osm metrů

ilustrační foto: Tomáš Branda

ODRY – Nepříjemný pracovní úraz se stal v areálu firmy, v místní části Pohoř. Muž spadl z plošiny nákladního auta, musel pro něj letět vrtulník.

Zraněným je devětatřicetiletý muž z Novojičínska. Na místo se dostavili policisté z Obvodního oddělení v Odrách, kteří zjistili, že pracovník spadl z nákladního auta s plošinou a to z neuvěřitelných osmi metrů.

Muž v areálu místní firmy údajně ukazoval techniku auta Man s plošinou dalším lidem. Nacházel se v koši plošiny, odkud ovládal její rameno. V jednu chvíli se plošina i s nákladním autem začala převracet na bok. V té chvíli se rameno plošiny opřelo o střechu přilehlé budovy. Muž v ten moment vypadl z koše plošiny, až dopadl na trávu. „Můžu potvrdit, že cizí zavinění je vyloučené. Muži v nemocničním zařízení odebrali krev, zda v době nehody nebyl pod vlivem alkoholu,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Po pádu zůstal krátce v bezvědomí. „Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, páteře, hrudníku a pánve,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Tým rychlé zdravotnické pomoci a letečtí záchranáři poskytli pacientovi přednemocniční péči a ve vážném stavu jej vrtulníkem transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.