Ludgeřovičtí, připravte se na objížďky. Začíná se budovat kruhový objezd

Foto: Pavel Kramný

LUDGEŘOVICE – Na komplikace v dopravě se musí připravit řidiči, kteří míří do Ludgeřovic. Začala přestavba křižovatky ulic Hlučínská a Ludgeřovická. V místě vznikne kruhový objezd, díky kterému bude křižovatka přehlednější a bezpečnější. Čekejte výluku také městské hromadné dopravy.

Pozor, změny v MHD

Práce začaly v pondělí 12. června. Do konce června místem projedou vozidla Integrovaného záchranného systému i MHD. V další etapě, tedy od 1. července do 3. září bude platit úplná uzávěra pro veškerou dopravu. Pak tudy opět záchranáři a autobusy projedou. Rekonstrukce tedy ovlivní organizaci dopravy autobusových linek 56, 67 a 68. Od 12. června bude linka 56 odkloněna na silnici I/56. Linky 67 a 68 pojedou po svých trasách jen s drobnými úpravami. Výlukové jízdní řády budou vyvěšené na zastávkách, zveřejněny jsou také například na stránkách obce Ludgeřovice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Stávající křižovatka ve tvaru písmene Ypsilon je kvůli svému plošnému uspořádání i podélnému sklonu dost nepřehledná. „Vznikem kruhového objezdu, který bude mít čtyři větve, bude doprava klidnější a hlavně bezpečnější. Součástí projektu je také úprava návazných pěších tras,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a doplnil, že stavba bude trvat 140 dní. Po celou dobu budou muset řidiči počítat s objížďkou. Ta povede do Hlučína a následně směrem na Markvartovice.

Cena stavby je 12,3 milionu korun. Moravskoslezský kraj zaplatí 9,8 milionu, zbytek pokryje obec Ludgeřovice ze svého rozpočtu.