Recidivista se ze sklepa v Hlučíně pokusil ukrást kolo. Byl však vyrušen. Jak to dopadlo?

Foto ilustrační: Pixabay

HLUČÍN – Zřejmě se rozhodl, že by si rád prozkoumal cizí sklepy, ze kterých by mohl něco ukrást. Jeho výprava však nebyla až tak úspěšná, při činu byl vyrušen.  Zloděj vlezl do sklepního boxu v bytovém domě na ulici Pavla Strádala a pokusil se ukrást kolo šestatřicetiletého muže z Hlučína.

Krádež se měla stát po čtvrté hodině odpoledne v pátek 9. června. Ve sklepě našel dvaatřicetiletý zloděj, pocházející z Ostravy, jízdní kolo za osm tisíc. Zřejmě už se radoval, ale předčasně. Majitel kola ho při krádeži vyrušil. Kolo nechal kolem a utekl neznámo kam.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na základě místní a osobní znalosti obyvatel, prostředí a dané trestné činnosti hlučínští policisté případ objasnili a pachatele usvědčili. „Muž se ke svému skutku plně doznal a lustracemi v dostupných evidencích bylo dále zjištěno a prokázáno, že se u něj jedná o recidivu,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský. Tři roky seděl ve vězení, ze kterého vyšel v polovině ledna letošního roku. Případem se nadále zabývají hlučínští policisté ve spolupráci s opavskými a ostravskými kriminalisty.