Tomu neuvěříte! Přepravoval náklad těžší o rovných 6 tun! Není to zdaleka vše, na co policisté přišli

Foto: PČR

NOŠOVICE – Policisté z dálničního oddělení Frýdek-Místek se v minulém týdnu zaměřili na kontrolu nadrozměrných nákladů.  U jedné kontroly nákladu se nestačili divit. Nejenže řidič přepravoval náklad, který byl o neuvěřitelných několik tun těžší než je povoleno, ale dokonce zjistili, že pochybil i samotný dopravce, a tak šofér na místě zaplatil kauci ve výši 200 tisíc korun.

Zjistili obrovské přetížení

Na stanoviště v Nošovicích svedli policisté ze silnice D48 ve směru na Český Těšín jízdní soupravu tvořenou tahačem a návěsem přepravující dřevní hmotu. „Při provedeném kontrolním vážení zjistili překročení největší povolené hmotnosti, kdy jízdní souprava byla o víc jak 6 tun těžší,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič se tak porušením předpisů dopustil přestupku, s čímž ovšem nesouhlasil, a tak policisté vše  oznámili příslušnému správnímu orgánu, stejně jako porušení předpisů ze strany dopravce.

Znalí dopravní policisté se obávali, že by se řidič i dopravce mohli vyhýbat správnímu řízení, a tak oběma na místě udělili kauci ve výši 100 tisíc, kterou šofér ihned zaplatil.

Foto: PČR

Zjistili další pochybení

Tím prohřešky zdaleka nekončí. Další kontrolou policisté u stejné jízdní soupravy zjistili ještě jedno pochybení provozovatele. „V době kontroly jako zahraniční dopravce provozoval silniční dopravu mezi místy ležícími na území České republiky bez zvláštního povolení Ministerstva dopravy,“ doplnila Kubzová. Přestupek policisté zadokumentovali a uložili firmě další kauci ve výši 100 tisíc korun, kterou řidič rovněž zaplatil.

Během tří dnů policisté z frýdecko-místeckého dálničního oddělení při kontrolách zjistili celkem 8 přestupků v souvislosti s přetížením vozidel a porušením předpisů. Hříšníkům uložili na kaucích 290 tisíc korun a dalších 316 tisíc korun uložili jako pokuty v rámci příkazního řízení. Ke kontrolnímu vážení vozidel využívali mobilní váhy.