Dobrá zpráva. Rekonstrukce autobusového stanoviště v Bruntále pokračuje. Opěrná zeď se ale musí postavit nová

Foto: Město Bruntál

BRUNTÁL – Komplikace provázejí rekonstrukci autobusového stanoviště před Společenským domem v Bruntále. Na moment musely dokonce skončit, protože opravy komplikoval špatný stav původní opěrné zdi. V současné chvíli jsou autobusové zastávky dočasně v ulici Zeyerova. Nové zastávky zároveň budou pro cestující mnohem pohodlnější.

Opěrná zeď vše zkomplikovala

Nové zastávky se budou nacházet právě nad opěrnou zdí a ta se stala důvodem prodlevy stavby. V jejím průběhu bylo zjištěno, že stav opěrné zdi je v katastrofálním stavu. Původně plánované rekonstrukci by její špatný technický stav vůbec nevyhovoval. „Vím, že se současným stavem vládne nespokojenost. Chtěl bych ale jako starosta uklidnit spoluobčany, že stavba bude dokončena. Bohužel všechno není v našich možnostech, sami musíme dodržovat zákonné lhůty a stanovené postupy,“ uvedl starosta města Martin Henč.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nedobrý stav opěrné zdi si vynutil nový přístup, se kterým se při projektování a realizaci akce nepočítalo. V minulých měsících vznikla nová projektová dokumentace nové opěrné zdi, jež bude stát před zdí původní.

Práce budou brzy pokračovat

V následujících město vyhlásí zakázku na výběr zhotovitele. Stavební práce pak budou pokračovat. Podle současných předpokladů by se mohly rozběhnout v průběhu srpna. Pokud poté vše půjde podle plánu, mohou skončit do příchodu zimy.

Nové stanoviště bude pro cestující daleko komfortnější. „Věřím, že cestující po završení prací nové autobusové stanoviště ocení. Už nebudou muset stát na ostrůvcích nebo sedět na betonové zídce, ale budou mít k dispozici přístřešky s lavičkami a ochranou před nepříznivým počasím,“ konstatoval místostarosta Petr Rys, který má ve své gesci odbor správy majetku, investic a dotací. Rekonstrukce prostoru pod Společenským domem je částečně hotová a kromě zastávek je možné opravené zpevněné plochy užívat.