Kopřivničtí, oslavte Evropský den hudby a roztančete město!

Foto ilustrační: Pixabay

KOPŘIVNICE –  Město opět oslaví Evropský svátek hudby. V sadu E. Beneše vystoupí řada hudebníků. Počínaje žáky místních škol a konče kapelou Yo Yo Band. Součástí bude také jarmark místních tvůrců Zahrada a chybět nebudou ani Zuzajdiny tvořivé dílničky pro děti. Vstup na akci je zdarma.

Svátek letos připadne na polovinu pracovního týdne, a proto si Kopřivničané užijí oslavu až v pátek 23. června. Kopřivnické oslavy svátku hudby budou rozdělené na dva bloky. Dopoledne od 9:00 do 11:30 se publiku představí sbory a kapely místních základních škol. Na podiu u Galerie Galaxie vystoupí nejen žáci, ale také jejich učitelé.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Odpolední část programu začne ve 14:00 jarmarkem místních tvůrců Zahrada, což je komunitní akce, která se v Kopřivnici uskuteční již poosmé. „Příchozí si budou moci nakoupit například něžné květinové věnce, recyklované oblečení s originálními potisky, různé druhy šperků, ručně šité tašky či módní doplňky, kosmetiku a mnoho dalšího,“ sdělila vedoucí oddělení vnějších vztahů Lucie Macháčková. K mání budou také sladké i slané dobroty nebo výborná káva. Chybět nebude čtení pro děti i dospělé.

Tvořivé dílničky se Zuzajdou budou od 15:00. Děti se můžou těšit na oblíbené pískování, pixelohrátky, třpytivé tetování nebo malování na tašky. Ve stejný čas odstartuje také odpolední hudební blok, který zahájí místní kapela Ogaba a sbor ZŠ Emila Zátopka. Vystoupí Radovan Hanko ze slovenského partnerského města Bánovce nad Bebravou. Můžete se na něj těšit od 17:00 a po něm se v 19:00 představí nadaná zpěvačka Aiko. Celou akci zakončí koncert Yo Yo Bandu, který vystoupí ve 21:00.