V Havířově končí od července hned pět poboček. Nepomohla ani petice, ministerstvo mlčí

Foto: Město Havířov

HAVÍŘOV – Česká pošta trvale a bez náhrady uzavře 300 pošt v rámci České republiky, a to od 1. července 2023. Společně s hlavním městem změnu nejvíce pocítí právě Moravskoslezský kraj, ve kterém se zavře 47 pošt.  V Havířově je poboček celkem osm, skončí jich hned pět. Zdá se, že nepomohla ani petice za zachování jedné z pošt, kterou podepsali obyvatelé města Havířov. Ministerstvo záhadně mlčí.

V provozu nadále zůstanou dvě pobočky na Dlouhé třídě 464 a 1228 a jedna na ulici Generála Svobody 268. „Mrzí mě, že to tak muselo dopadnout, ale přes naše protesty a poukazování na potřeby občanů a neznalost místních specifik při rozhodování, se na skutečnosti uzavřít pět poboček České pošty v našem městě nic nezměnilo,“ doplnil k celé záležitosti primátor Havířova Josef Bělica.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nepomohla ani petice občanů, kterou jednohlasně podpořila Rada města. Šlo o petici za zachování pobočky v Prostřední Suché. Petice obsahovala opodstatněné námitky. Město ji se všemi náležitostmi odeslalo na Ministerstvo vnitra, které bohužel zůstalo bez odezvy. Bělica doplnil, že je zapotřebí se obrnit trpělivostí.

V Havířově Česká pošta ruší následující pobočky:

Havířov 11 – ulice Hlavní třída 46

Havířov 12 – ulice Slovanská 1220

Havířov 2 – ulice Jurije Gagarina 1589

Havířov 3 – ulice Anglická 1198

Havířov 4 – ulice Dělnická 769